Outlet oblečení výprodej

A je to opět tady. Možnost nakoupit levně a výhodně. Právě této možnosti se ve světě oblečení říká outlet. Právě toto slovo v mnohých lidech, především ženách, vyvolává doslova záchvaty paniky. A není se čemu divit, jelikož slevy jsou mnohdy až ve výši několika desítek procent. Díky tomu si lze pořídit skutečně unikátní módní kousky za ceny, jako nikdy předtím. Podívejte se s námi na několik tipů, v rámci kterých vám poradíme, co se ve výprodejích vyplatí kupovat a proč.

Z jakého důvodu je outlet pořádán?

Podívejme se společně na to, proč je outlet pořádán. Hlavní důvody jsou jasné. Je to nutnost vyprodání stávajícího oblečení, aby se do skladu vešlo to nové. Ideálním příkladem je Tamaris nová kolekce, která je představena několikrát do roka. Protože se sklady musí uvolnit, je třeba tu stávající výrazně zlevnit, aby byla pro vás, tedy pro kupujícího zajímavá. Během pár dní je fuč a sklady jsou volné, připravené na nové unikátní kousky.

Jak vysoké mohou být slevy?

Rozhodně se nemusíte bát toho, že by se jednalo jenom o kosmetické úpravy cen zboží. Právě naopak. Jak jsme zmínili výše, slevy mohou být až v desítkách procent. Není nic neobvyklého, že stávající kolekce je zlevněna třeba i na poloviční cenu, oproti klasickým cenám. Toho můžete využít především u obecně dražších značek. Příkladem je Desigual výprodej. Obecně patří tato značka mezi unikátní, což se projevuje i na cenách standardních modelů. Outlet však bývá možností, jak se stane dostupnou téměř pro každého. Stačí si jenom počkat na správnou příležitost k nákupu.

Výprodeje jsou po celý rok

Zajímá vás, kdy jsou nejčastější termíny výprodejů? V podstatě mohou být pořádány neustále, po celý rok. Módní značky a jejich výrobci nejsou nijak vázáni tím, kdy se rozhodnou vyprodat stávající kolekci a kdy vypustí tu novou do světa. Stejně tak nejsou vázáni ani tím, kolik kolekcí ročně vyrobí. Může se stát, že některý z nich má výprodej jenom jednou do roka, další i několikrát. Příkladem je Rieker jaro 2016, tedy akce zaměřená právě na výprodej zboží, který je spojený s nutností uvolnit sklady pro jarní sezony a nové kousky oblečení.  Obvykle tedy platí, že se výprodeje týkají:

  • Ročních období
  • Konkrétních limitovaných kolekcí
  • Designových kolekcí ze starších let

Kdo dřív přijde, ten více nakoupí

Nezapomínejte na to, že takový výprodej může nastat doslova kdykoliv. Obvykle sice pochytíte několik zpráv o tom, na kdy se chystá. Jelikož se vyprodávají pouze stávající kousky, je více než jasné, že kdo přijde dříve, ten má nejenom větší výběr, ale i šanci nakoupit více. Obvykle už toto zboží doplňováno není, a tak pokud nenajdete odpovídající velikost, máte smůlu. A že se vám nechce procházet nacpanými obchody a prohrabovat výprodejové koše? Není to nutné, jelikož dnes už není problém nakoupit ve výprodeji i online.

lagrfeld

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *